Семінар вчителів історії на базі Бузовицького НВК
Місце кожної держави у світі, рівень життя її громадян, сьогодні визначають рівень людського розвитку та інте-лектуалізація нації. Знання й ком¬петентність стали найбільш цінни¬ми товарами, серед яких важливе місце посіли історичні знання. Во¬ни стали невід'ємною складовою освіти громадянина, необхідною умовою розбудови економічно міц¬ної та вільної держави.
«Формування історичних компетентностей за допомогою сучасних технологій навчання та вивчення історії рідного краю» - такою була тема засідання методичного об’єднання вчителів історії, методичного моста між Бузовицьким НВК та Комарівським НВК.
Заклади освіти щиро зустріли гостей. Під час своїх Візиток учні творчо і натхненно розповіли про свої заклади освіти.
Процес формування історичних предметних компетентностей на уроках історії учасники семінару змогли побачити на уроці всесвітньої історії, який провела вчитель історії Бузовицького НВК Дуплава Лариса Іванівна. Урок на тему «Колонії Великої Британії в Північній Америці. Декларація незалежності. Війна за незалежність. Утворення США. Конституція США» логічним продовженням уроку був Дайджест: «Україна – США в контексті вивчення історії.», проведений волонтером Корпусу Миру Коліном Кубік. Він щиро і гордо, з почуттям великого патріотизму, говорив про свою Батьківщину – США, закликав восьмикласників вчити і знати свою історію.
Про формування історичних компетентностей за допомогою вивчення історії рідного краю історики Кельменеччини говорили в Комарівському НВК. Вчитель історії Комарівського НВК Ткач В.А. поділився досвідом краєзнавчої роботи в школі. Вчителі мали змогу здійснити екскурсійний маршрут «Стежками рідного краю».
Орієнтація на досягнення компетентностей задає принципово іншу логіку організації процесу навчання. Перед учителем, якщо він хоче в якості освітнього результату мати компетентність учнів, постає завдання не примушувати, а мотивувати їх до тієї чи іншої діяльності, формувати потребу у виконанні тих чи інших завдань, сприяти отриманню досвіду творчої діяльності та емоційно-ціннісного ставлення до знань і процесу їх отримання.
Вчителі історії обговорили виконання заходів, щодо підготовки учнів до ЗНО. Голова методичного об’єднання Адамчук А.В. наголосила на важливості підготовки учнів до предметного тестування впродовж кожного уроку історії.
За підсумками семінару було вироблено рекомендації.