УВАГА!!!!!! Інформація щодо обов"язкових профілактичних щеплень.

Дата: 12 серпня 2019 о 15:47

Обов’язковою вимогою для відвідування закладів дошкільної та загальної середньої освіти є наявність щеплень за Календарем профілактичних щеплень в Україні.

Законність цієї вимоги підтвердив Верховний Суд України у своїй Постанові Іменем України 17.04.2019 № 682/1692/17.

Також просимо сприяти проведенню медичними працівниками належній роз’яснювальній роботі серед батьків щодо необхідності обов’язкових профілактичних щеплень та недопуску дітей до закладів освіти, які не отримали щеплення згідно з Календарем щеплень в Україні та не мають протипоказів до їх проведення.

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ         ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

вул. М. Грушевського, 1, м. Чернівці, 58010, тел. (0372) 55-29-66, факс 57-32-84,

Е-mail: doncv@ukr.net   Код ЄДРПОУ 39301337

07.08.2019 № 01-31/2096                  На № ____________від ___________

Керівникам місцевих органів управління   освітою райдержадміністрацій,  міських рад,  об’єднаних територіальних громад,  директорам закладів освіти  комунальної власності  Чернівецької обласної  ради

За інформацією Департаменту охорони  здоров’я обласної державної адміністрації за період спалаху кору з 01.01.2017 по 24.07.2019 у Чернівецькій області зареєстровано 6203 випадків кору. Серед захворілих 4179 дітей та 2024 дорослих. Всього за цей період в області зареєстровано 187 спалахів кору, переважна більшість яких в дитячих організованих колективах.

Відповідно до ст.12 і 15 Закону України №1645-ІІІ (у редакції від 04.10.2018)  «Про захист населення від інфекційних хвороб», ст.27 Закону України № 4004-ХІІ (у редакції від 04.10.2018) «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні – профілактичні щеплення є обов’язковими.

У зв’язку з підготовкою до нового навчального року, з метою подолання спалаху кору, Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації зобов’язує керівників місцевих органів управління освітою райдержадміністрацій, міських рад,  об’єднаних територіальних громад, директорів закладів  освіти комунальної власності Чернівецької обласної ради довести  до керівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти, що обов’язковою вимогою для відвідування закладів дошкільної та загальної середньої освіти є наявність щеплень за Календарем профілактичних щеплень в Україні.

Законність цієї вимоги підтвердив Верховний Суд України у своїй Постанові Іменем України  17.04.2019 № 682/1692/17.

Також просимо   сприяти проведенню медичними працівниками належній роз’яснювальній роботі серед батьків щодо необхідності обов’язкових профілактичних щеплень та недопуску дітей до закладів освіти, які не отримали щеплення згідно з Календарем щеплень в Україні та не мають протипоказів до їх проведення.

Заступник директора Департаменту –

начальник управління ресурсного забезпечення                            Н.ПЕРІУС

ПРІНЬКО С.І.

ЩЕРБАНОВИЧ С.М. 52-62-27