Декада української філології
Мова – неоціненний Божий дар, який даний кожній людині. Вона супроводжує нас від народження і аж до смерті.
Мова – це не просто слова, звуки, це – голос народу. Наш народ протягом багатьох віків творив мову, боровся за її збереження. На жаль, не всі свідомі того, що мова – це душа народу, а її втрата веде до зникнення самої нації.
Мова – генетичний код будь-якого народу, серцевина його культури, історії та й загалом людської цивілізації. Адже в мові сховані всі надбання народу. Часто мову порівнюють з корінням. Чим сильніше коріння у дерева, тим міцніше воно держиться землі, і ніякі бурі йому не страшні. Якщо народ береже і плекає рідну мову, він сильний і непереможний. Наша українська мова – це золота скарбниця душі народної, з якої ми виростаємо, якою живемо й завдяки якій маємо величне право й високу гордість іменуватися народом України.
Рідна мова — це те життєдайне джерело, яке щодня живить наш внутрішній світ, підіймає рівень духовності, окультурює всіх разом та кожного особисто.
Згідно з навчально-виховним планом у Бузовицькому НВК з 05 листопада до 16 листопада проходила декада української мови та літератури.
Упродовж двох тижнів у навчальному закладі проводилися відкриті уроки та виховні заходи. Так, вчитель української мови та літератури Подолян Ірина Борисівна провела відкриті уроки у 6 класі на тему «Т.Шевченко. Провідний мотив вірша «Думка» та у 10 класі на тему «Фразеологізми. Багатозначність, синонімія й антонімія фразеологізмів». У 9 класі був проведений відкритий урок української літератури на тему «Г. Сковорода. «Бджола та Шершень». Біблійна основа творчості Г. Сковороди та його вчення про самопізнання і «сродний труд», підготовлений вчителем української мови та літератури Алієвою Тетяною Іванівною.
Школярі були активними учасниками виховних заходів, приурочених популяризації української мови. Було проведено святкову лінійку «Бринить, співає наша мова», яку підготували учні 10 класу разом з учителем української мови та літератури Подолян І.Б. А бажаючі учні школи взяли участь у І етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.
Також були виготовлені стінгазети на тему «Диво калинове – українська мова».
Тож бережімо наш неоціненний скарб – українську мову.