Засідання методичного об"єднання вчителів початкових класів
«Правове виховання молодших школярів як один із шляхів формування ключових компетентностей для життя».
16 листопад на базі Бузовицького навчально-виховного комплексу відбулося засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів (3 клас) на тему «Правове виховання молодших школярів як один із шляхів формування ключових компетентностей для життя».
Учасників семінару зустріла група учнів, яка у коротенькій творчій візитці познайомили гостей з основними досягненнями педагогічного та учнівського колективів Бузовицького закладу освіти, гостинно і щиро запросили у стіни своєї школи.
Вчитель початкових класів Світлана Іванівна Геленюк спільно із своїми третьокласниками запросили учасників семінару на інтегрований урок з літературного читання та курсу «Я у світі» на тему: «« Подорож з казковими героями до Країни Права. Мої права і обов'язки у сім'ї». Креативний, мудрий, сучасний вчитель продемонструвала елементи роботи з класом за формулою Нової Української Школи. Безпосередня і захоплива подорож, яку учні здійснювали впродовж уроку, творчі завдання, робота в групах, парах, створення лепбуку, складання цілісної картини з окремих творчих завдань привели дітей до головного висновку уроку: «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в державі найвищою соціальною цінністю».
Ключі до «вчительського щастя» учасники семінару шукали разом із практичним психологом Романом Михайловичем Рементовим. Він закликав пам’ятати основну істину: «Життя — це найвища цінність. Воно дається нам один раз і його треба гідно прожити»
Реалізацію права дитини та розвиток творчості продемонстровано за допомогою мюзиклу-вистави «Вовк і семеро козенят» (керівник – Світлана Іванівна Геленюк). Підтримали своїх дітей у творчих починаннях батьківсько-учительський вокальний ансамбль «Горлиця», подарувавши присутнім попурі з українських народних пісень.
На спільному засіданні батьківського комітету Бузовицького НВК та методичного об’єднання вчителів початкових класів піднімалось питання правового виховання. Лейтмотивом до цього блоку питань став вислів: «Дитина буде поважати права інших людей, якщо її права будуть поважатися».
- Як виховувати дитину, щоб не порушувати її права?
- Чи можливе виховання без покарання? Чому не можна застосовувати до дитини фізичну силу?
- Заохочення дітей до виконання хатніх справ і прибирання в класних кімнатах – чи не примусова це праця?
- Чи можна з впевненістю сказати, що я підтримую свою дитину в її творчих задатках і здібностях, чи не ламаю я її світ?
На такі складні питання шукали відповідь вчителі, батьки, практичний психолог, представники влади.
Цікавою була розповідь волонтера Корпусу Миру Коліна Кубіка про стилі батьківського авторитету в американській сім’ї. Колін розповів які традиції є в його родині, за що як карали його батьки, які обов’язки мав він у своїй сім’ї.
Якщо ти думаєш на рік вперед – посади насіння,
Якщо ти думаєш на десятиріччя вперед – посади дерево,
Якщо ти думаєш на століття вперед – виховай людину!
І стосується цей вислів як батьків, так і вчителів. В цьому ми з вами єдині!